Caffè Florian: místo, kam na kávu v Benátkách chodil Casanova i Lord Byron

Daniela Lukovicsová Daniela Lukovicsová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 25. 6. 2024 • Přečteno 580x

Zastavit se na skvělou italskou kávu v Benátkách? Caffè Florian na turisticky vyhledávaném náměstí San Marco je dobrá volba.

Vyberte si z našich zájezdů do BenátskaZobrazit zájezdy

Caffè Florian se nachází na slavném náměstí Piazza San Marco. Tato kavárna se může pyšnit titulem nejstarší kavárny v Benátkách. To ale ani zdaleka není jediný důvod, proč byste její návštěvu měli zařadit na svůj cestovatelský plán zastávek v Benátkách.

Původní Alla Venezia Trionfante

Kavárna Florian je umístěna na náměstí sv. MarkaKavárna Florian je umístěna na náměstí sv. Marka

Caffè Florian bylo založeno roku 1720 florentským obchodníkem Floriano Francesconim. Původně neslo název „Alla Venezia Trionfante“, což znamená „K vítězným Benátkám“, ale brzy se stalo známým jako Caffè Florian, podle svého zakladatele. Během své dlouhé historie hostilo mnoho významných osobností, včetně Giacoma Casanovy, Lorda Byrona či Charlese Dickense.

Zajímavostí je, že kavárna byla v té době jediným místem v Benátkách, kam mohly chodit samotné ženy bez doprovodu mužů. To byl také jeden z důvodů, proč měl Casanova tuto kavárnu tak v oblibě.

Caffè Florian je mnohem více než jen místo k pití kávy. Během své historie se stalo centrem intelektuální a kulturní scény. V 19. století se kavárna stala oblíbeným místem umělců, spisovatelů a myslitelů, kteří se pravidelně scházeli k diskusím. Kavárna také sehrála důležitou roli během rakouské okupace Benátek, jelikož se tu potkávaly skupiny vlastenců a revolucionářů.

Autentická atmosféra zaručena

Všechny sály jsou velkolepě vyzdobenyVšechny sály jsou velkolepě vyzdobeny

Dnes je Caffè Florian turistickou atrakcí, která láká návštěvníky z celého světa. Navzdory své popularitě si kavárna dokázala uchovat svou autentickou atmosféru a vysoký standard služeb. Hosté mohou posedět u stolů na náměstí Piazza San Marco nebo se nechat usadit v jednom ze sálů.

K usazení uvnitř kavárny slouží tři sály. Senátorský sál s bohatě zdobenými zrcadly a nástěnnými malbami. Čínský sál s exotickými malbami nebo Orientální sál evokující atmosféru dalekých zemí.

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

Kvalitní káva a italské dobroty

Ochutnejte všechny místní dobrotyOchutnejte všechny místní dobroty

Návštěva kavárny je nezapomenutelný zážitek, při němž si lze vychutnat živou hudbu a pochutnat si na vysoce kvalitní kávě a delikatesách.

Daniela Lukovicsová

Daniela LukovicsováSpecialista Radynacestu.cz

Tyto zájezdy pro Vás připravuji

To nejlepší z Říma + FLORENCIE
5. – 9. 9. 2024
To nejlepší z Florencie + SIENA
19. – 23. 9. 2024

Další zájezdy

Itálie (Benátsko)

Objevte benátský šarm

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Benátska

Zájezdy do Benátska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/caffe-florian/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024