Galerie dell' Accademia: mapa benátského umění

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8973x

Galerie dell‘ Accademia mapuje benátské umění, které se vyvíjelo po několik staletí.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do BenátekZobrazit zájezdy

Galerie dell‘ Accademia nabízí návštěvníkům krásy benátského umění, které se vyvíjelo po několik staletí. Galerie pochází z roku 1750, kdy byla založena jako akademie umění. Galerie mapuje historii benátského malířství od 14. do 18. století, obsahuje tedy i sbírky z vrcholného období benátského umění, tedy z rané renesance a pozdní renesance.

Mnoho benátských památek bylo vytvořeno přímo jako výzdoba kostelů a paláců a dodnes se v těchto budovách nachází. Avšak, nejlepší z těchto děl byla shromážděna právě v nádherné Galerii dell‘ Academia.

Většina uměleckých skvostů sem byla převezena z klášterů a kostelů za Napoleona v roce 1807.

Nejkrásnější obrazy naleznete v sálech 1–5, 10 a 11. Na závěr prohlídky budete příjemně potěšeni dvěma cykly překrásných fresek.

Jak to v Galerie dell‘ Academia vypadá?

Ihned po vstupu do budovy vás ve vstupním sále zaujme impozantní zlacený strop. Jeden z nejkrásnějších obrazů je Venezianova Korunovace Panny Marie. Díky Paolovi Venezianovi se benátští umělci začali místo mozaik více zajímat o malířství.

Druhý sál patří mistrovským dílům rané renesance.

Čtvrtý a pátý sál sice patří k těm nejmenším v galerii, ale nacházejí se zde nejvýznamnější obrazy, ke kterým po právu náleží Bouře a Stařena od Giorgioneho. Můžete zde zhlédnout také Sv. Jeronýma od Piera della Francesca a Madonu s dítětem a světci od Belliniho.

Šestý až devátý sál jsou věnovány dílům pozdně renesančním. Velmi zajímavý je sál číslo deset, kde kromě Hostiny v domě Léviho od Veroneseho stojí za zhlédnutí obrazy Jacopa Tintoretta, které se věnují tématu sv. Marka. Úžasně na vás zapůsobí mistrovský obraz Pietá, jehož autorem je slavný Tizian.

Benátský každodenní život je zachycen na obrazech vystavených v sálech 12–19.

V sále dvacet jsou vystaveny Příběhy svatého kříže, které se skládají z osmi velmi výjimečných obrazů. V sále 21 můžete zhlédnout podobný cyklus obrazů, který se tematicky zabývá životem a strašlivou smrtí sv. Voršily.

Až budete v Benátkách, navštivte jednu z nejkvalitnějších specializovaných sbírek evropského renesančního umění.

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Benátek

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/galerie-dell-accademia-benatky/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024