Lido di Jesolo: nejkrásnější letovisko Benátské riviéry

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 54207x

Lido di Jesolo je přístav omývaný Jaderským mořem a zároveň nádherné letovisko nacházející se v Benátské riviéře.

Vyberte si z našich 37 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Lido di Jesolo je přístav a nádherné letovisko, nacházející se v takzvané Benátské riviéře. Břehy tohoto městečka omývá Jaderské moře. Na své si zde přijde každý. Můžete odpočívat na zlatě zbarvené pláži, věnovat se nejrůznějším sportům, zapojit se do zdejšího rušného nočního života či podniknout spoustu zajímavých výletů do blízkého okolí.

Pláž

Lido di Jesolo se může pochlubit svou téměř patnáctikilometrovou pláží s jemným pískem, která je vhodná i pro rodiny s dětmi, neboť je zde pozvolný vstup do moře.
Nemusíte se bát, že byste neměli kde koupit suvenýry, letovisko protíná několikakilometrová pěší zóna, kterou lemují nejrůznější obchůdky a stánky. Odpočinout si můžete v útulných kavárnách a barech. Nezapomeňte si vychutnat typickou italskou kuchyni ve zdejších restauracích.

Městečko

Co se týká samotného městečka Jesolo, vzdáleného od přímořského Lido di Jesolo přibližně 2 kilometry, budete mile překvapeni úzkými uličkami a malými pitoreskními náměstíčky, které jsou ideální k romantickým procházkám. Historický styl města má půvabnou atmosféru. V Lido di Jesolo se nachází i aquapark a každý pátek se ve vesničce konají tradiční trhy. V Lido di Jesolo navíc neustále pokračuje hotelová výstavba, takže o bubytování tu není nouze. 

Čtení: Zájezdy do Itálie – srovnání a doporučení

Výlety

K nejoblíbenějším výletům patří cesta lodí do Benátek, které jsou odsud vzdáleny pouhých 21 kilometrů. Velmi blízko je i malebné městečko Caorle. Na delší výlet se můžete vydat třeba do významného přístavního města Terst s úchvatným zámkem Miramare. Pokud máte rádi cyklistiku nebo se rádi procházíte stinnými borovicovými háji, bude se vám v Lido di Jesolo líbit.

Moře a pláž v Lido di Jesolo se mohou pochlubit čistotou a kvalitními službami, za které každoročně od EU dostávají ocenění (tzv. Modrou vlajku). Město je známo tím, že velmi dbá na ekologii. Neváhejte a nechte se okouzlit tímto městem, které se pyšní neznečištěnou lagunou.

 

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 37 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 6. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/lido-di-jesolo/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024