Benátská loděnice: srdce námořní flotily

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13034x

Benátská loděnice bývala centrem benátského námořnictva již od 13. století.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do BenátekZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Jestli patříte mezi nadšence umění všeho druhu, Benátské bienále vás bude rozhodně bavit. Na své si přijdou milovníci výtvarného umění, filmu, fotografie, architektury, tance i divadla.

V areálu loděnic se konají především divadelní představení a výstavy uměleckých děl a architektury.

Pokud se řadíte mezi fanoušky námořní historie, nenechte si ujít návštěvu benátské loděnice, italsky Arsenale di Venezia, která se nachází v centru Benátek. Areál si můžete prohlédnout téměř zdarma a věřte, že je opravdu o co stát. 

Areál loděnic byl srdcem benátské námořní flotily, ve kterém byly konstruovány jak obchodní, tak válečné lodě. Ty zcela kontrolovaly východní část Středozemního moře. Benátčané měli v této oblasti silné obchodní vazby a rovněž zde bojovali o vliv s Turky.

Areál loděnic je obrovským komplexem lodních továren, doků a přístavišť, který se rozkládá na území 46 hektarů. Tato plocha byla rozdělena na menší části, z nichž každá byla zaměřena na výrobu různých lodních součástek. Lodě pak byly montovány dohromady. V jednom dni zde pracovalo i 2 000 dělníků a také mnoho kontrolorů, proto je tento komplex považován za největší předprůmyslové centrum světové výroby.

Benátská loděnice produkovala většinu benátských obchodních lodí. Díky tomu Benátky bohatly a sílily až do doby, než bylo období prosperity přerušeno Napoleonem. Svou původní funkci si loděnice přesto udržela až do I. světové války.

Od konce 19. století se prostory loděnice staly místem, kde se pravidelně koná největší mezinárodní přehlídka současného umění v Itálii, Bienalle di Venezia. Součástí této velkolepé akce je i slavný Benátský filmový festival, kterého se účastní světoznámé osobnosti filmu, Bienále architektury či Festival moderního tance.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Benátek

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/benatska-lodenice/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024