Palírna Enzianbrennerei Grassl: nejstarší německá palírna zaměřující se na hořce

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 30. 8. 2019 • Přečteno 5011x

Nejstarší německá palírna Enzianbrennerei Grassl láká hned při příjezdu do městečka Berchtesgaden na výjimečnou pálenku.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Udělejte si na cestě do Berchtesgadenských Alp čas a navštivte nejstarší hořcovou palírnu, jejíž historie sahá až do roku 1602, kdy byl zde hořec horský vypálen poprvé. Od té doby se stala slavná palírna Enzianbrennerei Grassl v Horním Bavorsku lákavou turistickou atrakcí.

Nejstarší palírna v Německu

Likérka má výhradní právoLikérka má výhradní právo

Nejstarší německá palírna Enzianbrennerei Grassl láká hned při příjezdu do městečka Berchtesgaden na výjimečnou pálenku.

Zajímavostí je, že právě palírna má již od svého počátku výhradní právo vykopávat v Alpách vzácné a přísně chráněné kořeny hořců různých barev a druhů, z nichž pak následně vyrábí proslulou pálenku s názvem Enzián.

Kromě Enziánu se dnes v hlavním provoze palírny vyrábí kolem 30 druhů bylinných a ovocných likérů.

Hořec horský 

Hořec horský je vzácná horská bylinka se silnými léčivými účinky, jež podporuje trávení a zbavuje tělo nečistot. Příznivě působí nejen na sliznici a žlučník, ale také velmi dobře působí proti nachlazení či ulevuje od bolesti svalů.

Hořec stimuluje imunitní systém a podporuje tvorbu krvinek. Není divu, že jsou tyto kořeny chráněny a jejich kopání je v Berchtesgadenu povoleno pouze rodinou Grassl.

Čtení: Zájezdy do Německa – srovnání a doporučení

Doušek, který zahřeje

Těšit se můžete na ochutnávkuTěšit se můžete na ochutnávku

Kromě ochutnávky lahodných tekutin si užijete i osobní vtipnou prohlídku prováděnou mistrem, který vás během její návštěvy zasvětí do tajemství moderního způsobu destilace, přístrojů a surovin, z nichž jsou lihoviny vyráběny.

Možná budete překvapeni při zjištění, že výroba pálenky není jen tak. Mimo osobní prohlídku pro vás bude připraven i informační film a historické muzeum ve staré horské salaši, která byla v roce 2000 rozebrána a znovu sestavena právě u hořcové palírny.

V letní sezóně si zde budete moci vychutnat i výborný kallbrunnský horský sýr a mnoho jiných berchtesgadenských pochoutek. 

Bez likéru na cestu by to nešlo

Určitě si nenechte ujít možnost nákupu místních produktů, které se staly i symbolem města. Kromě likérů v mnoha různých baleních si zde budete moci zakoupit i skleničky, karafy a další dárkové předměty.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 9. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/palirna-enzianbrennerei-grassl/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024