Williamsburg: Tak trochu jiný New York

Zdeňka Bohalová Zdeňka Bohalová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 9. 1. 2022 • Přečteno 3973x

Procházejte se, ochutnávejte, napijte se dobrého piva, odpočívejte, kochejte se uměním a zažijte pravý New York ve čtvrti, kde to žije!

Vyberte si z našich 8 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Tip:

Zajeďte si do Williamsburgu na dobrou večeři a pak se vydejte k East River pozorovat západ slunce nad Manhattanem.

Na New Yorku je úžasná jeho různorodost. Každá jeho část má svoje vlastní kouzlo a charakter. Žádný cestovatel by proto určitě neměl opomenout nakouknout za hranici Manhattanu, jedné z 5 newyorských čtvrtí. Každopádně všichni, kteří jdou s duchem doby, musí zavítat do brooklynského Williamsburgu.

Williamsburg leží u East River v severním Brooklynu. V posledních deseti letech zažil obrovský rozvoj. Mezi obyvatele historicky pocházející především z Itálie, Polska a Latinské Ameriky se sem začali stěhovat umělci, kterým oblast nabídla nejen nižší nájem, ale také prostorné lofty bývalých továren.

Začaly se tu objevovat galerie vystavující současné umění, výtečné restaurace, kavárny a vintage obchody. Oblast se tak stala známá jako centrum hipsterské kultury, indie rocku a pulzujícího nočního života. Často se jí proto přezdívá Malý Berlín.

Cukrovar s vlastním parkem 

Budova bývalého cukrovaruBudova bývalého cukrovaru

Dominantou čtvrti je bezpochyby budova bývalého cukrovaru u East River. Cukrovar tu byl vystavěn v roce 1859 a stal se nejmodernějším cukrovarem své doby. V době jeho největšího rozkvětu se tu dokonce vyrábělo až 98 % cukru prodávaného v USA.

Dnes se v okolí hlavní budovy rozprostírá příjemný park s jedinečným výhledem na Manhattan. V létě si sem můžete zajít na piknik, posedět se sklenkou v místním venkovním baru, zahrát si volejbal, zacvičit si jógu nebo se jen tak poflakovat s knížkou. Děti zase milují místní vodní park s mnoha tryskami, kde se mohou dostatečně vyřádit.

Rušno je tu zejména v neděli dopoledne, kdy se konají farmářské trhy. V předvánočním čase tu najdete jeden z newyorských designových vánočních trhů. Místní si mohou zde zakoupený vánoční stromeček nechat odvézt domů na kole.

Williamsburg Bridge

Williamsburg Bridge působí monumentálněWilliamsburg Bridge působí monumentálně

Z parku je také nádherný výhled na více než dva kilometry dlouhý most – Williamsburg Bridge. V době jeho dostavby roku 1903 se jednalo o nejdelší visutý most světa. Byl navržen americkým inženýrem Leffertem Buckerem, který pro konstrukci mostu použil ocel.

Ocel byla tenkrát novým materiálem, silnějším a lehčím, než bylo železo. Díky oceli a moderním postupům byl most postaven za pouhých 7 let. To bylo o polovinu méně času než v případě výstavby Brooklynského mostu. Williamsburg Bridge se tak stal symbolem moderního věku.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Gastroputování...

Street food v New YorkuStreet food v New Yorku

Od všeho kousek najdete na hlavní třídě Bedford Av. Od obchodů s vintage módou přes obchůdky s originálními designovými kousky, pouličními stánky až po tetovací studia. Přímo tady a v přilehlých uličkách pak najdete obrovské množství restaurací, bister a barů, o kterých se říká, že jsou momentálně jedny z nejlepších v New Yorku.

Nečekejte žádné upjaté luxusní podniky, ale stylovost, rozmanitost, a hlavně výtečnou kuchyni. Určitě je tu třeba zmínit restauraci jménem Aska, která se pyšní 2 michelinskými hvězdami. Její zakladatel pochází ze Švédska, a tak je jeho kuchyně v zásadě skandinávská, inspirovaná kuchyní americkou, využívající lokální suroviny. Třeba před časem tu byly velkou senzací krekry z prasečí krve.

Kam na pivo

Až uvidíte tuhle značku, rozhodně přibrzděte a zaplujte na jedno točenéAž uvidíte tuhle značku, rozhodně přibrzděte a zaplujte na jedno točené

Ve Williamsburgu si také můžete zajít na jedno z nejlepších newyorských piv. Místní pivovar Brooklyn Brewery byl založen už roku 1988, a právě tady si otevřel pivovar a pivnici. Pro návštěvníky se tu nabízí možnost prohlídky pivovaru a pak je samozřejmě třeba uhasit žízeň jejich tradičním Brooklyn Larger nebo případně dalšími specialitami, které pivovar nabízí.

Jak se sem dostat?

Přístavní pohodaPřístavní pohoda

Do Williamsburgu se z Manhattanu snadno dostanete metrem L šedé barvy a vystoupíte na stanici Bedford Av., kde se ocitnete hned ve středu všeho dění. Případně si můžete udělat cestu o něco dobrodružnější, pokud nasednete na jeden z trajektů jezdících po East River. Nalodit se dokonce můžete i ve stanici Manhattan Pier 11, která se nachází přímo u Wall Street.

Poznávejte svět, poznávejte sebe!

Zdeňka Bohalová

Zdeňka BohalováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/williamsburg-tak-trochu-jiny-new-york/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024