Top of the Rock: nezapomenutelná vyhlídka na město New York

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 6. 4. 2018 • Přečteno 9424x

Z vyhlídkové věže GE Building (260 metrů) zažijete pohled na Central Park a New York jako z žádného jiného místa ve městě.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

New York je město, které by měl každý alespoň jednou za život vidět. Pulzující metropole, fascinující mrakodrapy, zelené plíce Manhattanu – působivý Central Park a atmosféra, které se žádné jiné město na světě nevyrovná. Nejkrásnějším zážitkem je pohled na město, které nikdy nespí, z ptačí perspektivy!

Přímo v srdci Manhattanu se nachází rozsáhlý komplex Rockefellerova centra, ve kterém je možné si užít 360stupňový pohled na metropoli. Vyhlídka Top of the Rock v budově GE Building vás naprosto uchvátí!

Místo, na kterém tluče srdce New Yorku

Výhled na Central ParkVýhled na Central Park

Jedna z nejstylovějších newyorských dominant je zaručeně Rockefellerovo centrum. Jedná se o komplex budov, které jsou světovým unikátem. Jenom na výzdobě vstupních hal se podílelo na 30 umělců. V roce 1928 odkoupil pozemek od Kolumbijské univerzity John Davidson Rockefeller junior, který zde chtěl původně postavit okázalou stavbu opery.

Krach na newyorské burze však donutil Johna plány změnit. Rozhodl se, že zde postaví komplex obchodních budov, které bude jednou obdivovat celý svět. Dnes se zde nacházejí obchody, restaurace, studia či kanceláře. O Vánocích stojí před Rockefellerovým centrem největší newyorský vánoční strom, který znáte z filmu Sám doma: Ztracen v New Yorku.

Snové jmění Rockefellerů

Výhled na Empire State BuildingVýhled na Empire State Building

Aby člověk pochopil ambice mladého muže, který se ani přes světovou krizi nenechal odradit od svých plánů s výstavbou komplexu, musíme zapátrat v historii rodiny Rockefellerů. John Davidson Rockefeller, otec tvůrce centra, toužil po bohatství už od dětství.

Osud mu přál a jeho sen se stal skutečností poté, co založil firmu Standard Oil Company, která zpracovávala ropu. Jeho ambice, tvrdohlavost a píli zdědil jeho syn, který se po vzoru svého otce nevzdával svých snů. John Davidson Rockefeller se stal prvním americkým miliardářem a dokázal, čeho může člověk i při troše štěstí dosáhnout.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Fascinující výhled na Central Park a nejen to

Vyhlídková věžVyhlídková věž

Z vyhlídkové věže GE Building (260 metrů) zažijete pohled na Central Park a New York jako z žádného jiného místa ve městě. Užijete si tak ikony velkoměsta, jako je Empire State Building, Freedom Tower, Central Park, Chrysler Building či Brooklynský most. Oproti Empire State Building to má tu výhodu, že se tam většinou netvoří dlouhé fronty a také to, že z této vyhlídky uvidíte Empire State Building v celé své kráse.

Vyhlídka Top of the Rock se nachází v 70. patře a prvním zážitkem se stává jízda výtahem. Vyhlídka je otevřena od 8 rána až do půlnoci. Poslední výtah jede nahoru ve 23:15. Turisté si tak můžou užít výhled na New York prakticky v jakoukoliv denní či noční dobu. Vstupné na dospělou osobu je 36 dolarů (2018) a doporučujeme objednat již před vaší cestou do New Yorku. Ten výhled stojí za to!

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 15 zájezdů

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-of-the-rock/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024