Doky sv. Kateřiny: místo, kde kotví královská bárka

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 14119x

Doky svaté Kateřiny jsou přístavištěm přímo v centru Londýna poblíž Tower Bridge.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Doky získaly své jméno po královské nemocnici sv. Kateřiny, která zde stávala od 12. století?

Pokud máte rádi lodě a cestujete do Londýna, nezoufejte. I v této metropoli si přijdete na své. Uprostřed centra, nedaleko od slavného mostu Tower Bridge naleznete skryté přístaviště, které nese jméno St. Katharine's Docks, tedy Doky Sv. Kateřiny. 

Zásobování Londýna

Místní atmosféra svádí k procházkám Místní atmosféra svádí k procházkám

Areál doků, který v současnosti slouží nejen jako kotviště, ale i jako obchodní a kancelářské centrum, byl slavnostně otevřen v roce 1828. Od té doby odtud vyplouvaly lodě se zbožím do zámoří a jiné zase připlouvaly, aby zde vyložily své náklady, např. kávu, čaj nebo stavební materiál. Od 12. století na tomto místě stála nemocnice. Ta byla zbourána, aby mohly na jejím místě vyrůst doky, které byly pro tehdejší Londýn a jeho zásobování tak důležité.

Administrativní a obchodní oblast

Doky Sv. Kateřiny - v současnosti slouží  i jako obchodní a kancelářské centrumDoky Sv. Kateřiny - v současnosti slouží i jako obchodní a kancelářské centrum

Vzhledem k nárůstu přepravovaného zboží i vzrůstající velikosti lodí přestaly doky kapacitně vyhovovat, jednoduše byly příliš malé. V roce 1968 tedy došlo k jejich uzavření. Během více než 40 let se postupně proměňovaly na administrativní a obchodní oblast, kde vyrůstaly také kavárny, hotely a restaurace.

Kdo chce bydlet opravdu stylově, koupí si nebo pronajme jeden z nově zrekonstruovaných bytů, které zde vznikaly spolu s ostatními kancelářemi a zábavními podniky.

Slavný zájezdní hostinec Dickens Inn v docích sv. KateřinySlavný zájezdní hostinec Dickens Inn v docích sv. Kateřiny

Nejrůznější typy jachet zde ale kotví dodnes, což dodává místu neopakovatelnou atmosféru. Pokud si chcete v klidu vychutnat skleničku piva nebo ochutnat něco typicky anglického, poseďte si v místní hospůdce Dickens Inn z 18. století, rozhodně neprohloupíte.

Budete-li mít opravdu velké štěstí, uvidíte zde zakotvenou zlatou královskou bárku Glorianu.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/st-katharine-s-docks/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024