ZOO Londýn: zažijte šum motýlích křídel, dětský smích i Harryho kouzla v nejstarší ZOO na světě

Markéta Tučná Markéta Tučná, Expert Radynacestu.cz Vydáno 3. 2. 2017 • Přečteno 14262x

Také vaše děti milují zoologickou zahradu? Ta londýnská má krom jiného i dětskou zoo, která byla vůbec první takovou na světě.

29 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Chystáte se s dětmi do Londýna a přemýšlíte, které místa navštívit, aby se vaši potomci zabavili a nenudili se? Pak určitě nesmíte opomenout přidat na svůj seznam zážitků Londýnskou ZOO. Věděli jste třeba, že tahle přehlídka exotické fauny má na svém kontě jedno opravdu významné prvenství?

Hlavní vstup do ZOOHlavní vstup do ZOO

Londýnská ZOO se pyšní 712 druhy zvířat a hned několika světovými prvenstvími. Vznikla roku 1828 jako první vědecká zoologická zahrada na planetě, ale veřejnosti byla otevřena až roku 1847. Jako první na světě otevřela pavilon plazů, první veřejné vodní akvárium, pavilón hmyzu nebo třeba první dětskou ZOO.

Procházka (nejen motýlím) rájem

Nejzajímavější expozicí celé Londýnské ZOO, kterou ani jinde jen tak neuvidíte, je Motýlí ráj. Butterfly Paradise, jak se tato expozice nazývá, vás zaujme hned na první pohled. Nachází se totiž ve velkém stanu, který má tvar housenky.

Procházet se v ní můžete tropickým deštným pralesem a nad hlavami vám budou poletovat motýli ze všech koutů světa. Mezi nimi můžete spatřit i velice vzácné kousky nebo například motýly větší než vaše dlaň.

Děti se zabaví, rodiče si odpočinou

Děti si určitě rády pohrají v dětském ZOO koutku, kde si budou moci pohladit a nakrmit kozy, ovce nebo lamy, a zaskotačit si na dětském hřišti. V areálu ZOO se můžete také občerstvit v několika restauracích a stáncích.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Harry Potter v pavilonu plazů

Představitelé Harryho PotteraPředstavitelé Harryho Pottera

Pokud jste fanoušek Harryho Pottera, pak nesmíte zapomenout navštívit pavilon plazů. Právě v těchto prostorách se totiž natáčela scéna z prvního dílu Harryho Pottera, kdy Harry poprvé zjistí, že umí mluvit s hady a poštve proti svému bratranci velkou krajtu.

Čtení na podobné témaStudio Harryho Pottera: Kde se natáčely příběhy čaroděje z Bradavic? Rady a tipy na cestuPřečíst

Jak se k Londýnské ZOO dostanete

Těšit se můžete i na komentované prohlídkyTěšit se můžete i na komentované prohlídky

Zoologická zahrada se nachází na severní straně Regent’s Parku. Dopravit se k zahradě můžete autem nebo veřejnou dopravou.

Nejbližší stanicí metra je Camden Town, od které je zahrada vzdálena přibližně 12 minut pěšky. Chcete-li raději využít autobusovou dopravu, pak jeďte autobusem č. 274 na zastávku London ZOO.

Kolik to bude stát a kdy sem zajít?

Za vstupenku pro dospělého zaplatíte kolem 22 liber, za dítě pak 17 liber. Pokud si však objednáte vstupenky přes internet, můžete na vstupném i trochu ušetřit.

Otevírací doba je proměnlivá dle ročního období, ale co se týče zážitků, je procházka Londýnskou ZOO krásná v podstatě kdykoliv. Doporučujeme přibalit pláštěnky. 

Markéta Tučná

Markéta TučnáExpert Radynacestu.cz

Cestování znamená nekonečnou svobodu, dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, které zůstanou ve vzpomínkách celý život.

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. července

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zoo-londyn/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024