Pojišťovna Lloyd's: architektonický unikát zdobí skleněné atrium i jídlena z 18. století

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8267x

Pojišťovna Lloyd's je celosvětově známou institucí se sídlem v londýnském City.

Vyberte si z našich 47 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Londýnský obvod City of London je centrem mnoha významných finančních institucí včetně pojišťovacího zařízení Lloyd's of London. Budova Lloyd's se nachází v ulici Lime Street a patří mezi architektonické unikáty. 

Autorem návrhu budovy byl Richard Rogers, který stavbu pojal velmi nezvyklým a originálním způsobem. Schodiště, výtahy, instalace a kabeláž nejsou totiž umístěné uvnitř budovy, ale venku, což dává domu skutečně osobitý charakter. Skleněné výtahy, které budovu zdobí, byly první svého druhu ve Velké Británii.

Stavba byla dokončena roku 1986 a nahradila tak původní budovu pojišťovny z roku 1928. Z té zbyl pouze hlavní vstup, který byl zachován jako netradiční doplňek k moderní budově pojišťovny.

Zvon

Budova Lloyd's patří mezi architektonické unikátyBudova Lloyd's patří mezi architektonické unikáty

Lloyd's má rovněž velmi nezvyklý interiér, k jehož největším zvláštnostem patří obrovská místnost v přízemí, které dominuje zvon z lodi Lutine. Nad tímto prostorem se tyčí 60 m vysoké atrium s prosklenými balkony.

Historická jídelna

V 11. patře je nyní jídelna z 18. století V 11. patře je nyní jídelna z 18. století

K dalším zajímavostem patří jídelna v 11. patře, která byla s hlavním vstupem součástí původní pojišťovny. Jídelna z 18. století byla rozložena a přemístěna do 11. patra budovy nové.

Patříte-li k obdivovatelům moderní architektury, v Londýně se budete doslova tetelit blahem. Velmi staré budovy se zde dokonale snoubí s moderním pojetím architektury a vytvářejí tak dokonalé a rozmanité město, které se nepřestává vyvíjet směrem kupředu.

Budova pojišťovny Lloyd's je důkazem, že i ty zdánlivě nejšílenější stavitelské nápady, mají v Londýně své neopomenutelné místo. Veřejnosti je povolen vstup pouze jedenkrát ročně, a to v den Open House Day. Na webových stránkách pojišťovny si ale můžete interiér prohlédnout virtuálně. Budovu zvenčí potom přímo v Londýně. Vydejte se tedy objevovat a obdivovat!

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 47 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 28. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pojistovna-lloyd-s/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024