The London Dungeon: turistická atrakce, která vás vtáhne do tisícileté krvavé historie Londýna

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 14. 1. 2018 • Přečteno 12070x

Bojíte se rádi? Pak nesmíte vynechat The London Dungeon. Vraťte se do města 19. století, kdy v něm řádil Jack Rozparovač, nebo ještě dál...

17 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti – LondýnZobrazit zájezdy

V hlavní metropoli najdete nespočet muzeí, která se věnují všemu od historie lidstva až po zábavu. A co takhle muzeum, které vás vtáhne do té nejděsivější londýnské historie plné mýtů, fascinujících faktů a legend? London Dungeon slibuje tu nejlepší show, při které vám budou vstávat vlasy hrůzou. Zažijte ji s námi!

The London Dungeon se nachází v budově County Hall, kousek od London Eye. Vstup poznáte už zdálky díky pochodním a tajemnému strašidelnému zvuku linoucímu se z interiérů. Zážitkové muzeum sídlilo po zhruba 40 let jen kousek od London Bridge, než se v roce 2013 definitivně přesunulo na tuto novou adresu.

A čím je muzeum tak specifické? Uvnitř vás čeká procházka tou nejděsivější historií Londýna, která je plná skvělých hereckých výkonů, speciálních efektů (nechybí kouř, výbuchy či oheň), jedinečných scén a interaktivních show. Tisíciletou historii Londýna nejen pocítíte na vlastní kůži, ale také uvidíte a uslyšíte. Na 20 herců, 19 interaktivních show a 2 skvělé jízdy vás zcela dostanou.

Vzrušující atrakce není pro každého

Vstup do atrakceVstup do atrakce

Za 110 minut se natolik vcítíte do historie Londýna, že na konci budete zmateni, v kterém století se vlastně nacházíte. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších muzeí Londýna a show, která je založena na skutečných událostech a legendách Londýna, je potřeba objednat pokud možno s dostatečným předstihem.

Kvůli speciálním efektům není návštěva muzea doporučena nejmenším dětem (až od 12 let) a lidem, kteří trpí různými formami závratí nebo mají slabé srdce. Taktéž se vstup nedoporučuje těhotným ženám.

Jaké příběhy na vás uvnitř čekají?

Můžete se vyfotit s různými rekvizitamiMůžete se vyfotit s různými rekvizitami

Nemůžeme vyzradit vše, to bychom vás připravili o překvapení a vzrušení… nicméně vám můžeme představit ty nejznámější příběhy.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Jack Rozparovač

Snad nejlegendárnějším vrahem Londýna je Jack Rozparovač. Ten brutálním způsobem zabil několik žen, které si ve čtvrti Whitechapel v Londýně vydělávaly prostitucí. Bestiální vraždy otřásly v 19. století celým Londýnem. Vrah nebyl nikdy dopaden, ačkoliv existuje spousta různých teorií o jeho totožnosti. 

Holič Sweeney Todd

Naproti tomu Sweeney Todd byl počestným občanem Londýna, který si na živobytí vydělával coby holič. Tedy až do chvíle, než začal své zákazníky podřezávat a se svým komplicem, paní Lovettovou, učinil z ulice Fleet Street místo, kde se odehrávalo krvavé drama.

Atentátník Guy Fawkes

Guy Fawkes sice nebyl klasickým vrahem, nicméně se pokoušel v 17. století vyhodit parlament do povětří i v čele s králem Anglie. Jeho čin byl odhalen a Guy Fawkes byl mučen a popraven.

Čtení na podobné témaMysteria a záhady Londýna: od Jacka Rozparovače, přes mor a požár, až po strašidla v ToweruPřečíst

Dozvíte se ale třeba i to, jaké to asi bylo žít v Londýně v roce 1665, kdy lidé umírali na mor, a o rok později, kdy Londýn pohltily plameny. Setkání se se středověkou formou soudního procesu vás pak nejspíš bude stát hlavu... To všechno a mnohem víc je The London Dungeon. 

Bojíte se rádi? Zážitky, které ve vás zůstanou po dlouhou dobu jsou zkrátka k nezaplacení.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 20 zájezdů

Londýn pro rodiče a děti

Tajemství Londýna živě

Vyberte si jeden z našich 17 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/the-london-dungeon-turisticka-atrakce-v-londyne-ktera-vas-vtahne-do-tisicilete-krvave-historie/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024