The London Dungeon: turistická atrakce, která vás vtáhne do tisícileté krvavé historie Londýna

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 14. 1. 2018 • Přečteno 6185x

Bojíte se rádi? Pak nesmíte vynechat The London Dungeon. Vraťte se do města 19. století, kdy v něm řádil Jack Rozparovač, nebo ještě dál...

33 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti – LondýnZobraz zájezdy

V hlavní metropoli najdete nespočet muzeí, která se věnují všemu od historie lidstva až po zábavu. A co takhle muzeum, které vás vtáhne do té nejděsivější londýnské historie plné mýtů, fascinujících faktů a legend? London Dungeon slibuje tu nejlepší show, při které vám budou vstávat vlasy hrůzou. Zažijte ji s námi!

The London Dungeon se nachází v budově County Hall, kousek od London Eye. Vstup poznáte už zdálky díky pochodním a tajemnému strašidelnému zvuku linoucímu se z interiérů. Zážitkové muzeum sídlilo po zhruba 40 let jen kousek od London Bridge, než se v roce 2013 definitivně přesunulo na tuto novou adresu.

A čím je muzeum tak specifické? Uvnitř vás čeká procházka tou nejděsivější historií Londýna, která je plná skvělých hereckých výkonů, speciálních efektů (nechybí kouř, výbuchy či oheň), jedinečných scén a interaktivních show. Tisíciletou historii Londýna nejen pocítíte na vlastní kůži, ale také uvidíte a uslyšíte. Na 20 herců, 19 interaktivních show a 2 skvělé jízdy vás zcela dostanou.

Vzrušující atrakce není pro každého

Vstup do atrakceVstup do atrakce

Za 110 minut se natolik vcítíte do historie Londýna, že na konci budete zmateni, v kterém století se vlastně nacházíte. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších muzeí Londýna a show, která je založena na skutečných událostech a legendách Londýna, je potřeba objednat pokud možno s dostatečným předstihem.

Kvůli speciálním efektům není návštěva muzea doporučena nejmenším dětem (až od 12 let) a lidem, kteří trpí různými formami závratí nebo mají slabé srdce. Taktéž se vstup nedoporučuje těhotným ženám.

Žádná masovka. Na zájezd bereme průměrně 15 cestovatelů. Přátelská atmosféra je rozhodně tou nejlepší.

Jaké příběhy na vás uvnitř čekají?

Můžete se vyfotit s různými rekvizitamiMůžete se vyfotit s různými rekvizitami

Nemůžeme vyzradit vše, to bychom vás připravili o překvapení a vzrušení… nicméně vám můžeme představit ty nejznámější příběhy.

Jack Rozparovač

Snad nejlegendárnějším vrahem Londýna je Jack Rozparovač. Ten brutálním způsobem zabil několik žen, které si ve čtvrti Whitechapel v Londýně vydělávaly prostitucí. Bestiální vraždy otřásly v 19. století celým Londýnem. Vrah nebyl nikdy dopaden, ačkoliv existuje spousta různých teorií o jeho totožnosti. 

Holič Sweeney Todd

Naproti tomu Sweeney Todd byl počestným občanem Londýna, který si na živobytí vydělával coby holič. Tedy až do chvíle, než začal své zákazníky podřezávat a se svým komplicem, paní Lovettovou, učinil z ulice Fleet Street místo, kde se odehrávalo krvavé drama.

Atentátník Guy Fawkes

Guy Fawkes sice nebyl klasickým vrahem, nicméně se pokoušel v 17. století vyhodit parlament do povětří i v čele s králem Anglie. Jeho čin byl odhalen a Guy Fawkes byl mučen a popraven.

Čtení na podobné témaMysteria a záhady Londýna: Od Jacka Rozparovače, přes mor a požár, až po strašidla v ToweruPřečíst

Dozvíte se ale třeba i to, jaké to asi bylo žít v Londýně v roce 1665, kdy lidé umírali na mor, a o rok později, kdy Londýn pohltily plameny. Setkání se se středověkou formou soudního procesu vás pak nejspíš bude stát hlavu... To všechno a mnohem víc je The London Dungeon. 

Bojíte se rádi? Zážitky, které ve vás zůstanou po dlouhou dobu jsou zkrátka k nezaplacení.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 26 zájezdů

Londýn pro rodiče a děti

Tajemství Londýna živě

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. lednaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/the-london-dungeon-turisticka-atrakce-v-londyne-ktera-vas-vtahne-do-tisicilete-krvave-historie/

Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieCestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!