Olympiaturm: vyhlídková a telekomunikační věž v Olympiaparku

Kateřina Moravcová Kateřina Moravcová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 29. 10. 2019 • Přečteno 4018x

Vyhlídková a telekomunikační věž přesahuje výšku 290 metrů.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Za chvíli oslaví 50 let od svého postavení a stále se neomrzela. Na vyhlídkovou věž postavenou k příležitosti Letních olympijských her v roce 1972 se sjíždí turisté z širokého okolí dodnes.

XX. letní olympijské hry

U věže se nachází olympijský fotbalový stadionU věže se nachází olympijský fotbalový stadion

Mnichov, myslíme, netřeba představovat. Hlavní město německého Bavorska, průmyslová velmoc, fotbalový ráj. Novodobá historie města však ukazuje nejen jeho technické kvality, ale také rostoucí sportovní vyžití. Právě díky tomu se Mnichov stal hostitelem pro XX. letní olympijské hry, které se konaly v roce 1972.

Ačkoli je tento rok nechvalně proslulý tzv. Mnichovským masakrem, kdy bylo z olympijské vesničky uneseno a následně zavražděno 11 izraelských sportovců, nemůžeme Němcům upřít krásu olympijského stadionu a přilehlého areálu. Naštěstí jej nepostihl stejný osud jako mnohá jiná olympijská zařízení, kdy po skončení her dojdou finance i ostatní prostředky k udržení funkčního stavu a nákladné výstavby skončí zcela zpustošené.

Komplex budov si rychle našel své příznivce, neboť se na místě často konají koncerty a další významné akce. Kromě kulturního centra místo slouží i jako turistická atrakce, vždyť kdo by nechtěl vidět olympijský fotbalový stadion?

Olympijská věž

Přesahuje výšku 290 metrůPřesahuje výšku 290 metrů

Další z dominant olympijského městečka je Olympiaturm. Vyhlídková a telekomunikační věž přesahuje výšku 290 metrů. Její stavba započala roku 1965 a byla otevřena o tři roky později. Po televizní věži v Norimberku je druhou nejvyšší stavbou v Bavorsku. 

Celá stavba váží více než 50 tisíc tun a od svého otevření ji navštívilo přes 35 milionů turistů. Při návštěvě se můžete sami rozhodnout, zda se výtahem necháte vyvézt pouze na vyhlídku, nebo navštívíte tamní restauraci. Během vaší téměř hodinové degustace se s vámi celý bar otočí o 360 °.

Za příznivých klimatických podmínek tak uvidíte celé město doslova jako na dlani. Rozhodně se nemusíte bát závratí, rotace byste si, nebýt okolního výhledu, beztak ani nevšimli. Navíc otevírací doba končí až o půlnoci, máte-li chuť, můžete si vychutnat nasvícené panorama nočního Mnichova.

Kateřina Moravcová

Kateřina MoravcováExpert Radynacestu.cz

Nuda nemá šanci, vždyť je co objevovat a zažít. Jo a taky ochutnat!

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 9. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/olympiaturm/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024