Tržnice Viktualienmarkt: posaďte se a vychutnejte si kvalitní domácí produkty v centru Mnichova

Martin Adámek Martin Adámek, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 4. 2018 • Přečteno 4316x

Tržnice Viktualienmarkt se nachází na stejnojmenném náměstí v centru Mnichova.

Vyberte si z našich zájezdů do MnichovaZobrazit zájezdy

Stále častěji se ve velkých městech tržnice obnovují nebo rozšiřují. Nový trend ve stravování je, že i mnoho místních raději nakupuje na farmářských trzích než v supermarketech. V Mnichově na náměstí Viktualienmarkt můžete nakoupit prakticky cokoli.

Tržnice Viktualienmarkt

Najdete tu opravdu cokoli ze světa potravinNajdete tu opravdu cokoli ze světa potravin

Na náměstí Viktualienmarkt byl již v minulosti proslavený hospodářský a rolnický trh, který se neustále rozšiřoval a získával si přízeň zákazníků. Mnoho trhovců se vždy snažilo a do určité míry se snaží dosud nabízet nějakou doma vyrobenou specialitu, kterou v běžném obchodě nenaleznete.

Je pravda, že si za tyto domácí produkty připlatíte. Pokud byste šli nakupovat např. do Kauflandu, poměrně dost ušetříte, ale nákup na tržnici je daleko zajímavější zážitek. A výpěstky z vlastní zahrádky by měly být i kvalitnější než sériová výroba.

Na tomto místě naleznete na ploše 22 000 m² obrovské množství čerstvých potravin a lahůdek. Je zde k dostání i mnoho bylinek, které si můžete koupit buď už připravené k použití v sáčcích, nebo ještě ve formě rostliny v květináčích.

Seženete tady téměř všechno, co souvisí s jídlem a potravinami. Nachází se zde speciální prostory pro prodej masa, zvěřiny, sýrů či ovoce a zeleniny (včetně těch exotických). Zajímavé jsou i různé ovocné a zeleninové šťávy.

Tržnice také na některých místech připomíná skutečný Orient. Ten pocítíte v části věnované koření. Švýcarsko a Francii zase připomene „pavilon“ sýrů. Mnoho Čechů jistě ocení i speciálně upravené okurky, kterým se v regionech říká různě.

Nejrozšířenější název je zřejmě „rychlokvaška“. Tak jako u nás na některých poutích, i zde si můžete vybrat okurku, do které se hned po zaplacení můžete zakousnout.

Posaďte se a vychutnejte si místní produkty

V létě zde bývá dřevěné posezeníV létě zde bývá dřevěné posezení

Je běžné, že na tržnicích v celém světě je před konkrétními stánky několik laviček, kde si můžete sníst např. párek nebo praženou kukuřici. Pokud ale zavítáte na Viktualienmarkt v období od jara do podzimu, v centru námětí naleznete velké množství dřevěných lavic a stolů. Je možné zde jen posedět, dát si třeba pivo a typické bílé klobásky se zelím.

Prostor s lavicemi je umístěný pod korunami stromů, tak pokud praží slunce nebo mírně prší, jste zde chráněni. Jen se může stát, že pokud vás přijde víc, budete muset chvíli hledat volné místo, neboť se jedná o velmi navštěvované náměstí a často tu bývá plno.

Praktické informace

Zavřeno zde bývá akorát v neděliZavřeno zde bývá akorát v neděli

Tržnice je otevřena vždy od pondělí do soboty. Existuje oficiální otvírací doba, ale ne všechny stánky jsou otevřeny po celou tuto dobu.

První produkty či speciality si můžete koupit od 8 hodin ráno, a i když je tržnice oficiálně otevřená do 20.00, po šesté hodině večerní již stánkaři své zboží balí a stánky zavírají.

Tržnice Viktualienmarkt se nachází na stejnojmenném náměstí v centru Mnichova. Ačkoli se přímo u tržnice nenachází stanice metra, pokud vystoupíte z linky U6 nebo U3 na stanici Marienplatz, nebude to dlouhá procházka.

Kromě toho se v blízkosti této slavné tržnice nachází i velké parkoviště, tak můžete dojet i vlastním autem. Rozhodně se ale doporučuje využít veřejné dopravy, neboť i v Mnichově jsou často velké dopravní zácpy.

Martin Adámek

Martin AdámekExpert Radynacestu.cz

Baví mě hlavně poznávat nová místa a oblasti, kde se pořád něco děje.

Německo (Mnichov)

Mnichov ze všech stran

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Mnichova

Zájezdy do Mnichova

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/trznice-viktualienmarkt/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024