Louka Theresienwiese: místo konání největších festivalů v Německu

Kateřina Moravcová Kateřina Moravcová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 29. 10. 2019 • Přečteno 3707x

V průběhu celého roku se louka opakovaně stává dějištěm velkolepých akcí.

Vyberte si z našich zájezdů do MnichovaZobrazit zájezdy

Že jste o tomto místě nikdy neslyšeli? Ale kdeže, pojďte zjistit, díky čemu toto místo znáte, aniž byste to možná tušili. Ale pozor, pokud čekáte záplavy rozkvetlých květin, nenechte se zmást. Sem smí i alergici. 

Pulzující velkoměsto

Takto vypadá prostranství zastavěné během festivaluTakto vypadá prostranství zastavěné během festivalu

Jako většina velkoměst je i Mnichov ovlivněn právě svou velikostí. Propracovaná infrastruktura, všudypřítomné davy lidí, hluk, často i nelibé vůně výfukových plynů a vzhledem k technickému rázu města i komínů fabrik rozvíjející se místní průmysl.

Stejně jako newyorský Central Park má i Mnichov svou zelenou oázu uprostřed města. Nemá sice svou zoo ani se tam netočí hollywoodské trháky, ale přesto má rozhodně co nabídnout. 

Tereziánská louka

Tento travnatý porost dosahuje rozlohy přes 60 akrů. V průběhu celého roku se opakovaně stává dějištěm velkolepých akcí. Pro jaro je typický festival Frühlingsfest, během kterého na mnichovských prostranstvích vyroste největší bleší trh v Bavorsku. V zimě pak probíhají oslavy Tollwood, které vrcholí obřím ohňostrojem a velkolepými oslavami k příležitosti konce roku. 

Možná jste si všimli, že nám v průběhu roku vypadl podzim nebo léto. Nebojte, to nejlepší jsme si totiž nechali na závěr. Právě kvůli Oktoberfestu se domníváme, že ačkoli jste možná neznali název místa konání těchto oslav piva, o festivalu jako takovém jste už slyšeli určitě. 

Pivo, wurst a kroj

Koná se zde slavný OktoberfestKoná se zde slavný Oktoberfest

Vznik festivalu se datuje do roku 1810, nikdo tehdy ale neplánoval uspořádat největší pivní festival na světě. Mnoho hostů se tehdy sjelo na oslavu sňatku Ludvíka Bavorského a Terezy Sasko-Hildeburgské. Díky úspěšnosti akce se festival začal organizovat každý podzim, až se z těchto setkání stala tradice. Oktoberfest byl posunut vzhledem k lepšímu počasí na září, zpravidla ale končí prvním říjnovým víkendem.

Čtení na podobné témaOktoberfest: Jak na největší pivní festival na světě? Rady, tipy a vychytávky pro vás!Přečíst

Trvá tři týdny a začíná vždy v sobotu. Každoročně se sjíždí přes 6 milionů návštěvníků, aby degustovali nejpovedenější piva a ochutnávali místní speciality. Tradice velí nosit slavnostní kroje, typické jsou klobouky s chomáčem z kozí srsti. Koho zajímá statistika a čísla, ten bude ohromen.

Tento gigant každoročně zaměstnává více než 12 tisíc lidí, sní se téměř půl milionu kuřat a dočtete se, že celý tento kolos dosahuje obratu až miliardy korun. Tak co, ještě si myslíte, že Tereziánskou louku neznáte?

Kateřina Moravcová

Kateřina MoravcováExpert Radynacestu.cz

Nuda nemá šanci, vždyť je co objevovat a zažít. Jo a taky ochutnat!

Německo (Mnichov)

Mnichov ze všech stran

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Mnichova

Zájezdy do Mnichova

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/louka-theresienwiese/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024