Berlínská ZOO: zvířecí ráj pro malé i velké návštěvníky

Martin Adámek Martin Adámek, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 2. 2018 • Přečteno 16452x

K nejpopulárnějším místům v zahradě patří svět ptáků nebo hroší dům. Oblíbená jsou i lví show. Kdo má dostatek času, může zde strávit celý den a určitě se nebude nudit.

Vyberte si z našich zájezdů do BerlínaZobrazit zájezdy

Zoologická zahrada v Berlíně je nejstarší zoologickou zahradou v celém Německu. Kromě toho patří mezi největší svého druhu v rámci celé Evropy. Na rozloze 33 hektarů zde žije téměř 20 000 zvířat. Je zde zastoupeno asi 1 400 živočišných druhů. Kromě běžně chovaných zvířat, která se nacházejí ve většině velkých ZOO, se zde vyskytují i pandy velké, což je v Německu unikát.

Každoročně sem zavítají miliony návštěvníků, zejména rodiny s dětmi, které si užívají nejen prohlídku zvířat, ale i různých jiných atrakcí vhodných pro děti. K nejpopulárnějším místům v zahradě patří svět ptáků nebo hroší dům. Oblíbená jsou i lví show. Kdo má dostatek času, může zde strávit celý den a určitě se nebude nudit.

Chovaná zvířata

Pavilon žirafPavilon žiraf

Berlínská ZOO používá jakési rčení, že má zvířata od A (asijští sloni) do Z (zebry). Můžete zde vidět zástupce většiny živočišných druhů ze všech kontinentů. Chovají se zde jak arktičtí vlci či tučňáci žijící na druhém konci světa, tak zástupci Ameriky – např. bizoni nebo kalifornští mroži. Samozřejmostí jsou klasická africká zvířata jako žirafy, hroši nebo nosorožci.

Z ohrožených druhů se v berlínské ZOO nachází pandy obrovské i červené, dále pak velmi vzácní černí nosorožci, madagaskarští ibisové nebo sumaterští orangutani. Oblíbení jsou i divocí psi, mnoho druhů medvědů, klokani, plameňáci. Na své si přijde prostě každý. Zvířata jsou pochopitelně umístěna tak, aby se návštěvník cítil, jako kdyby byl v Africe, v Austrálii či v jiné části světa.

Zajímavosti zejména pro děti

Oblíbení nosorožciOblíbení nosorožci

Kromě klasického prohlížení si zvířat, které děti baví pouze určitou dobu, je pro ně připraven bohatý doprovodný program. Jednou z možností je tzv. program mazlíčků. To znamená, že některé kozy, ovce, oslíci nebo poníci jsou připraveni na to, že si je děti pohladí a pod dohledem ošetřovatelů je mohou i nakrmit. Pro trochu větší děti může být zajímavá i pirátská stezka, na které musí překonávat určité překážky.

Okouzlující je také pohled na hrochy pod vodou. Díky obrovskému panoramatickému oknu se na ně můžete dívat ze vzdálenosti několika centimetrů. Děti také obvykle ocení pavilon, ve kterém je taková tma, aby se v něm dařilo nočním zvířatům, ale zároveň osvětlení, zásluhou kterého je vidět, co tato zvířata právě dělají.

Z pavilonů je možné zmínit svět tučňáků, kteří se dají pozorovat velmi dlouhou dobu a hned tak vás neomrzí. Návštěvníci se také často zastavují u velkých primátů jako jsou gorily a orangutani. Ti jsou neustále v pohybu a baví tak diváky svými zábavnými kousky.

Pro náročnější návštěvníky, kteří jsou ochotni si připlatit, ZOO nabízí prohlídky s průvodcem nebo třeba organizované fotografické procházky. Je možné zde zajistit i narozeninovou oslavu, čehož využívají hlavně děti.

Praktické rady k návštěvě

Vstup do ZOOVstup do ZOO

Zahrada se nachází nedaleko centra města v blízkosti vlakového nádraží. Pro cestu sem je možné využít linku metra U2 nebo U9 a vystoupit na stanici Zoologischer Garten. Stejně se jmenuje i stanice nadzemní dopravy linek S2, S7 či S75. Zajíždí sem i větší množství autobusů, bez problémů lze dojít i od vlaku.

Když se rozhodnete přijet vlastním autem, doporučuje se zaparkovat na ulici Nürnberger Strasse, kde je velké parkoviště. Z něho dojdete ke vchodu cca za 2 minuty.

ZOO se chlubí tím, že má otevřeno 365 dnů v roce, což je pravda. Pouze na Štědrý den a na Silvestra se zavírá už ve 14 hodin. Jinak je otvírací doba závislá na sezóně. Záleží na tom, ve kterém měsíci máte zájem zahradu navštívit, vždy se otvírá v 9.00 hod. a zavírá podle ročního období mezi 16.30 hod. a 18.30 hod. Vstupenky se prodávají nejpozději hodinu před ukončením provozu a pavilony se zavírají vždy o 30 minut dříve než areál ZOO.

Základní vstupné pro jednu dospělou osobu do areálu činí 15,50 EUR. Pokud se rozhodnete navštívit i akvárium, cena se zvyšuje na 21 EUR. Děti do 15 let a studenti či postižení mají ceny o něco nižší. Je možné využít i rodinnou vstupenku pro „malou rodinu“ – 1 dospělý a 2 děti do 15 let nebo pro „velkou rodinu“ – 2 dospělí a 2 děti. Existují i skupinové nebo roční vstupenky.

ZOO aplikace

Protože se jedná o moderní ZOO, nabízí se zde i moderní aplikace. Pokud si ji stáhnete do svého mobilu, můžete se při prohlídce dozvědět spoustu dalších zajímavostí. A kromě toho, co nabízí každá ZOO, jako je mnoho příležitostí pro občerstvení nebo čisté toalety, jsou v Berlíně 2 speciální obchody, ve kterých si můžete koupit památku na návštěvu berlínské zoologické zahrady.

Martin Adámek

Martin AdámekExpert Radynacestu.cz

Baví mě hlavně poznávat nová místa a oblasti, kde se pořád něco děje.

Německo (Berlín)

Objevte velkoměsto Evropy

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Berlína

Zájezdy do Berlína

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 29. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/berlinska-zoo/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024