Porta Portese: bleší trh

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 21561x

Bleší trh Porta Portese je hlavním římským bleším trhem, kde koupíte, na co si jen vzpomenete.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Pokud budete v Římě, rozhodně byste si neměli nechat ujít největší bleší trh ve městě. Trhy jsou po dlouhou dobu nedílnou součástí italské kultury, proto budete-li si chtít udělat kompletní obrázek o italské metropoli, navštivte bleší trh Porta Portese.

Nachází se mezi ulicemi Via Portuense a Via Ippolito Nievo ve čtvrti Trastevere u stejnojmenné brány Porta Portese. Ta byla vybudována v roce 1644 pro papeže Urbana VIII.

Smlouvání povoleno

Trh je otevřený vždy v neděli, a to od 6:30 ráno do 14:00 odpoledne. Naleznete zde prakticky všechno od harampádí přes knížky, mince, oblečení, nábytek, šperky, nádobí až po terakotové kopie starožitností nebo napodobeniny kabelek světových značek. Nejlepší kousky nenajdete na hlavní ulici, ale v bočních uličkách, které se na ni napojují.

Místním zvykem je smlouvání. Budete-li dostatečně odvážní a obratní, můžete srazit cenu vytoužené věci opravdu nízko, až o 30 %. Pokud nemáte v úmyslu nic koupit, zkuste smlouvat alespoň pro zábavu. Stojí to za to! Většina prodávajících mluví anglicky, i když „rukama nohama“ je také možné se domluvit.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/blesi-trh-porta-portese/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024