Via del Corso: jeden a půl kilometru nákupů

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 13763x

Ulice Via del Corso je ulicí v centru Říma, je známá díky své absolutní rovnosti. Místní obyvatelé i turisté se rádi procházejí po této třídě plné obchůdků.

Vyberte si z našich 19 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Via del Corso je dlouhý a zcela rovný bulvár tvořící východní hranici historického centra Říma. Via del Corso je jedna z hlavních tepen Říma, která směřuje od Benátského náměstí (Piazza Venezia) k Piazza del Popolo.

V těchto místech se nachází spousta křivolakých uliček, tudíž přímá ulice Via del Corso působí velmi nezvykle. Délka ulice je 1,5 km, přičemž její severní část je pěší zóna.

Východní část bulváru nabízí pohled na živé ulice s přeplněnými obchody, které vedou na Španělské náměstí. Přímo na ulici se kromě rokokového paláce Palazzo Dorija Pamphilj nenacházejí žádné významnější památky, ale v její blízkosti je jich celá řada, například kostely Santa Maria dei Miracoli, Santa Maria in Montesanto, Pantheon, Španělské schody, Forum Romanum nebo Fontána di Trevi.

Historie

Počátky Via del Corso sahají až do 3. století př. n. l., kdy se zde začala budovat silnice z Říma do Rimini, Via Flaminia. Ve středověku byla část silnice přejmenována na Via Lata, která byla pro časté povodně málokdy využívána. 

Via del Corso dnes

V současnosti je Via del Corso nejdůležitější nákupní zónou, kde se nachází velké množství luxusních butiků a jiných obchůdků. Pro milovníky oblečení, kteří nedisponují velkými obnosy peněz, je tento bulvár ideální, neboť zde seženete cenově dostupné zboží. Během dne je to rušná a temperamentní část města, plná pospíchajících lidí i ploužících se autobusů. Během večera a noci ruch neopadává, protože lidé, ať už turisté nebo místní obyvatelé, rádi po nekonečné ulici korzují.

Vychutnejte si nákupy a završte svůj den u dobré kávy nebo večeře v jedné z okolních kaváren a restaurací.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 19 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/via-del-corso-rim/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024