Bartolucci: nejslavnější italské hračkářství, kde se zrodil Pinocchio, o sobě dává vědět světu

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 29. 9. 2020 • Přečteno 5000x

Fantazie, představivost, vášeň a talent se předávají z šikovných rukou řemeslníků do originálních loutek slavného hračkářství.

Vyberte si z našich 13 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Každý kousek z jednoho z nejstarších hračkářství v Římě začíná originální skicou, následuje ruční sestavení hračky a pak teprve její výroba. Nejslavnější výrobek tohoto neméně slavného a starobylého hračkářství, ikonická italská postava Pinocchio, je, stejně jako jeho předobraz, vyřezaný a namalovaný ručně.  

Kouzelné hračky

Čekají vás kouzelné hračkyČekají vás kouzelné hračky

U Bartolucciho vdechují hračkám duši. Fantazie, představivost, vášeň a talent se předávají z šikovných rukou řemeslníků do originálních loutek. 

Stejně jako řezbář Giuseppe, tvůrce Pinocchia, i Francesco Bartolucci toužil dát kusu dřeva nejen tvar, ale i duši. Už od dětství bylo dřevo jeho nejoblíbenější hračkou. Proto své magické výrobky nazval Incanti, incanto znamená italsky kouzlo. 

Čtení na podobné témaPinocchio: příběh loutky, která se chtěla stát opravdovým chlapcemPřečíst

Rodinná firma

Jedná se o rodinnou firmuJedná se o rodinnou firmu

Tradice začala už ve třicátých letech, kdy čtyři bratři Bartolucciovi založili v chudém Belvedere Fogliense na severu Itálie, nedaleko Rimini, malou továrnu na harmoniky.

Na rodinnou tradici práce se dřevem navázal Francesco, když vytvořil svou první loutku, a nebyla to loutka představující nikoho jiného než slavného Pinocchia.  Vyřezávat se naučil už v útlém dětství. Kde jinde než v rodinném podniku. 

Od prvního Pinocchia prodaného na jednom z italských vesnických trhů uběhlo mnoho času. První opravdový obchod otevřel hrdý majitel před třiceti lety v Urbinu.

Čtení: Zájezdy do Říma – srovnání a doporučení

Co Ital, to muzikant?

Hračky symbolizují touhu rodiny Bartolucci nikdy nepřestat snítHračky symbolizují touhu rodiny Bartolucci nikdy nepřestat snít

Hračky symbolizují touhu rodiny Bartolucci nikdy nepřestat snít a hudba znějící v jejich hlavách určuje harmonii dláta a dřeva v jejich rukou. Tak vznikla hudební kolekce dřevěných figurek. 

Podle majitelů hračkářství jsou vzpomínky jako hudební noty. Každá z nich má svůj vlastní tón a charakter. Každá sama může znít krátce a vesele nebo třeba dlouze a hluboce. Dohromady pak tvoří takovou vzpomínkovou symfonii. Pro každého zákazníka jako hlavního aktéra symfonie mají u Bartolucciho nachystaný jiný nástroj. Co nemůže chybět, jsou romantické zvonkohry. 

A kde to všechno pořídíte? 

Krásná prodejna se nachází v centru ŘímaKrásná prodejna se nachází v centru Říma

Po jedenadvaceti letech od otevření první prodejny se otevírají nové obzory. Značka se dostává dokonce za hranice. Všude přináší trochu své typické magie.

Jejich vlajkovou lodí ale stále zůstává krásná prodejna v centru Říma. Přijďte si užít pohádkovou atmosféru a dopřejte nejen dětem ty nejkrásnější dárky.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/bartolucci/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024