Piazza del Risorgimento: nejrušnější místo v Římě

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5326x

Rušné náměstí Piazza del Risorgimento se nachází hned vedle zdí Vatikánu.

Vyberte si z našich 24 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Od náměstí Piazza del Risorgimento vede dlouhá třída Cola di Rienzo až k řece Tibeře. Tato ulice je ideálním místem, kam zajít na oběd či večeři. Nachází se tu nepřeberné množství skvělých restaurací. Ulice je vhodná i k nákupům pro Itálii tak typického módního oblečení.

Ocitnete-li se v Římě na náměstí Piazza del Risorgimento, na vlastí kůži zažijete, co je to ona pověstná chaotičnost a hlučnost italských řidičů. Náměstí Piazza Risorgimento přímo sousedí se zdmi nejmenšího státu světa, Vatikánu. Kdyby se hledalo nejrušnější místo v Římě, toto náměstí by jistě patřilo mezi horké kandidáty na prvenství.

Je tu hustá doprava, množství aut, autobusů, lidí, pouličních prodavačů a hluku. Jako by energie tohoto místa byla úplně nevyčerpatelná. V sezóně zde můžete spatřit dlouhé fronty k pokladnám Vatikánských muzeí.

Přestože Piazza del Risorgimento nepatří k nejkrásnějším římským náměstím, má své kouzlo, které spočívá v opravdovém ruchu a tepu velkoměsta. Pokud chcete takovou atmosféru zažít, rozhodně se tam běžte podívat. Nevynechejte ani sochu, která je umístěna ve středu náměstí. Jde o příslušníka italského policejního útvaru carabinieri, česky karabiníci.

Elegantní jezdeckou sochu s poskakujícím psíkem vytvořil v roce 1886 sochař Stanislao Grimaldi. Carabinieri jsou jednou ze čtyř ozbrojených bezpečnostních složek v Itálii. Jsou to v podstatě četníci, kteří vykonávají i některé vojenské úkoly, proto spadají pod Ministerstvo obrany.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 24 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/piazza-del-risorgimento/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024