Villa Borghese: biopark, zoologické muzeum i galerie

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 21486x

Villa Borghese je překrásný park, kdysi patřil kardinálu Borghesovi, a nachází severovýchodně od Piazza del Popolo.

Vyberte si z našich 18 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Patříte-li mezi milovníky zahrad, zajděte se podívat do Pincijských zahrad, které se nacházejí na západním okraji parku Villa Borghese a jsou od něj odděleny kamennou zdí. Oproti zbytku parku byly Pincijské zahrady na příkaz Napoleona upraveny ve francouzském stylu. Kromě krásných květin a stromů si můžete prohlédnout unikátní vodní hodiny, 288 bust slavných italských osobností, nebo můžete vyjít na vyhlídku Piazzale Napoleone a užít si úžasný pohled na Řím.

Řím, přestože je hektickým velkoměstem, nabízí celou řadu míst, kde si můžete odpočinout ve stínu vzrostlých stromů. Jedním z nich je i překrásný park ze 17. století - Villa Borghese. Obzvlášť v horkých letních dnech turisté ocení spoustu zeleně, množství jezírek a rozkvetlé záhony.

Ty ale nejsou jedinými lákadly tohoto parku, který je zcela volně přístupný široké veřejnosti. Park je přístupný z několika míst, například od náměstí Piazza del Popolo, od Villy Medici u Španělských schodů, Pinciánskou branou na konci ulice Via Veneto nebo od Národní galerie

V parku naleznete mnoho atrakcí. Tou nejnavštěvovanější je jistě Galleria Borghese, která se může pochlubit cennými sbírkami renesančního a barokního umění. Nachází se zde také Villa Giulia, ve které sídlí Národní etruské muzeum. Největší sbírku moderního umění v Itálii (Van Gogh, Klimt, Cézane či Modigliani) můžete obdivovat v Národní galerii, která je také součástí parku. Z úplně jiného soudku je další atrakce, a to nejstarší zoologická zahrada v zemi. Ta byla vystavěna v roce 1911, přičemž nedávno prošla rozsáhlou modernizací. Dnes se nazývá Biopark a součástí je i Zoologické muzeum.

Park Villa Borghese začal být budován na počátku 17. století synovcem papeže Pavla V., kardinálem Scipionem Borghese. Díky němu na místě původních vinic vznikl obrovský komplex zahrad, které od dob antiky neměly v Římě obdoby. Park byl v 19. století předělán po vzoru anglických parků. Významným rokem pro park byl rok 1960, kdy se zde konaly Olympijské hry. Byl dějištěm několika disciplín, zejména jezdeckých.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 18 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/villa-borghese-rim/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024