Palazzo delle Esposizioni: pro milovníky fotografie

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4845x

Palazzo delle Esposizioni je muzeem, výstavní síní a kulturním centrem v centru Říma na ulici Via Nazionale.

Vyberte si z našich 13 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Na webových stránkách muzea www.palazzoesposizioni.it nebo u vašeho průvodce snadno zjistíte, co se v muzeu děje zajímavého. Výstavy v Palazzo delle Esposizioni vždy stojí za to!

Na ulici Via Nazionale v centru Říma se nachází moderní muzeum a výstavní síň Palazzo delle Esposizioni. Neoklasicistní budova z 19. století byla navržena architektem Piem Piacentinim a poprvé byla otevřena v roce 1883.

Konaly se zde významné výstavy a velkolepé kulturní akce, včetně těch fašistických v průběhu Druhé světové války. Po několika letech rekonstrukce se v současnosti těší muzeum velké oblibě.

Patří mezi nejmodernější kulturní zařízení v Římě, čemuž odpovídá i jeho vybavení. Mají tu kinosál se 139 místy, auditorium, kavárnu, velkou restauraci i multifunkční místnost, která je známá jako Forum.

V prostorách muzea probíhají zajímavé výstavy fotografií (National Geographic), historické výstavy i nejrůznější promítání a workshopy.

Budova a muzeum v ní jsou majetkem města Říma. Muzeum je otevřeno od dubna, kdy začíná hlavní sezóna.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/palazzo-delle-esposizioni/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024