Galleria Borghese: umělecké sbírky plné pokladů

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 9022x

Galleria Borghese je významnou výstavní galerií, v jejíž sbírkách naleznete Caravaggia, Tiziana nebo Rafaela.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Před návštěvou galerie je potřeba vědět, že lístky musí být rezervovány dopředu? V pondělí je galerie zavřená, ale od úterý do neděle funguje od 8:30 do 19:30.

V areálu parku Villa Borghese nezapomeňte navštívit úchvatnou galerii Galleria Borghese. Dům na okraji tehdejšího Říma původně sloužil jako rezidence kardinála Scipiona Borghese, synovce papeže Pavla V. Honosná vila, postavená roku 1613 se těšila veliké popularitě, především díky překrásným zahradám, kašnám, procházejícím se pávům a pštrosům.

Původní název paláce byl Casino Borghese. Rodina Borghese patří k nejslavnějším italským rodům, který je známý i díky velmi pozitivnímu vztahu k výtvarnému umění. Sám Scipione byl vášnivým sběratelem cenných kousků a rovněž patronem geniálního italského sochaře G. L. Berniniho.

Sbírání umění

Scipione mezi lety 1606 a 1633 nashromáždil sbírku obrazů, soch a starožitností. Bohužel část, která je nyní vystavena v Louvru, byla v 19. století prodána Napoleonovi, který byl s rodinou Borghese v příbuzenském vztahu. To, co ve vile zůstalo, je nyní vystaveno ve dvaceti komnatách ve dvou patrech. V prvním patře naleznete umělecké předměty z období 1.–3. století n. l.

Druhé patro je věnováno renesančnímu a baroknímu umění, převážně obrazům a sochám. Mezi poklady sbírky patří Berniniho sochy i malby velkých mistrů. Nechejte se okouzlit výjimečnými díly od Rafaela, Tiziana, Boticceliho, Rubense, Caravaggia nebo Cranacha, rozhodně za to stojí.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/galleria-borghese/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024