Piazza dei Re di Roma: ráj shopaholiků

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 6099x

Piazza dei Re di Roma je moderní náměstí, kde se každoročně o Vánocích konají typické vánoční trhy.

Vyberte si z našich 19 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Italové jsou známí svojí vynikající zmrzlinou po celém světě? Na Piazza dei Re di Roma jsou dvě vyhlášené zmrzlinárny – Il Gelato di Conforti nebo Procopio. Vyzkoušejte některou z mnoha příchutí, osvěžte se v horkém letním dni a věřte, že dlouho na tu fantastickou lahůdku nezapomenete.

Piazza dei Re di Roma je jedním z mála římských náměstí, která byla postavena ve 20. století. Roku 1909 byl vymyšlen plán na přestavbu silnic tak, aby měly tvar hvězdy. Náměstí Piazza dei Re di Roma bylo součástí tohoto záměru. Díky realizaci plánu ústí několik ulic do náměstí Piazza dei Re di Roma, včetně ulice Via Apia Nuova, která je rušnou a slavnou nákupní třídou.

Náměstí je na Řím velmi netypické. Má nezvyklý kruhový tvar, jsou tu hojně vysázeny stromy a namísto kamenné dlažby tu najdete trávníky, na kterých polehávají lidé. I vy si můžete během náročných procházek po památkách Říma odpočinout právě zde. A až načerpáte novou energii, můžete vyrazit třeba nakupovat.

Vánoce v Římě

O Vánocích bývá na Piazza de Re di Roma velmi rušno. Téměř každoročně se tu konají pestré vánoční trhy, náměstí je vyzdobeno, všude jsou stánky s typickými sladkostmi, hračkami a dárky. Trhy začínají hned zkraje prosince a zakončeny jsou na Štědrý den. Přestože se může někomu zdát divné cestovat do Říma o Vánocích, má to celou řadu výhod. Nezaskočí vás ani horko, ani davy turistů a budete moci okusit pravé italské Vánoce!

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 19 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/piazza-dei-re-di-roma/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024