Augustovo mauzoleum a fórum: hrobka římských císařů

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 21485x

Augustovo mauzoleum (Mausoleo di Augusto) se nachází ve středu náměstí Piazza del Augusto Imperatore.

Vyberte si z našich 13 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Augustovo mauzoleum (Mausoleo di Augusto) se nachází ve středu náměstí Piazza del Augusto Imperatore. Jedná se o hrobku římských císařů a jejich rodinných příslušníků.

Augustovo mauzoleum

Původně to byla kruhová budova obložená mramorem a obklopená mnoha sochami, jimž dominovala socha císaře postavená na vrcholu. Před vchodem stály dva obelisky, které se dnes nacházejí na dvou římských náměstích.

V období středověku mauzoleum sloužilo jako pevnost a později bylo využíváno k mnoha různým účelům. Když ho spatříte dnes, neubráníte se nejspíš pocitům zklamání, neboť impozantní budova se proměnila v násyp zarostlý plevelem a cypřiši. Krypta byla pro veřejnost otevřena teprve nedávno.

Augustovo fórum (Foro di Augusto)

Bylo postaveno na počest Augustova vítězství nad Brutem a Cassiem, kteří zavraždili Ceasara. Uprostřed fóra se nachází obrovských chrám, který byl zasvěcen Martovi Mstitelovi.

Augustovo fórum se táhne od čtvrti Suburra až po Ceasarovo fórum. Více než polovinu fóra skrývá Mussoliniho Via dei Fori Imperiali.

Chrám se může pochlubit čtyřmi korintskými sloupy a snadno ho poznáte podle rozpadajících se schodů.

Sochu Augusta můžete zhlédnout u suburrské zdi.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/augustovo-mauzoleum-a-forum/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024